Game Of Thrones 7. Sezon gümbür gümbür geliyor. Çok satanlar kitap serisi olan Buz ve Ateşin yazarı George R.R. Martin Game of Thrones serisinden önce kendi halinde bir yazardı. Serinin çok tutması ve HBO tarafından yüksek bir yapım ücreti ayrılan yapım son bölümlerine yaklaşıyor. Game Of Thrones serisinin yönetmeni Son Tim Van Patten, Brian Kirk, Daniel Minahan ve Alan Taylor ve George R.R. Martin serinin son sezonu olacağını açıkladı. Game of thrones 7. sezon fragmanı son dönemlerde izlediğimiz sırlarla ve gizemler dolu en iyi hazırlanmış fragmanlarda olduğunu görüyoruz. Game of thrones 7. sezon Türkçe altyazılı fragmanını filmönerileri.com sitemizden izleyebilirsiniz.

FRAGMAN

 

Sinopsis

Winter is Coming mottosuyla ilerleyen Ak gezenler tam tekmil kuzey duvarlarının surlarına kadar marşa geçerler. Bran en son kuzeyin diğer tarafındaki gizleri öğrendikten sonra Westeros tarafına doğru geri gideceği ön görülüyor. Bu arada savaşın eşiğinde bıraktığımız Sansa ve Jon Snow Boltonlara karşı intikam peşindedirler. Tüm ailesinin ölümüne sebep olan Boltonların soyunun sonunu getirmek için büyük bir savaşa daha hazırlanırlar.

Jon ve Sir Davos Dragonstone kalesinde Tyrion Lannister ile ak gezenlerin tüm kuzeyi ele geçirmek üzere ve sur’u aşmakta olduklarını söylemek için buluşurlar. Daenerys Targaryen yani khaleesi’yi uyarmak için ellerinde geleni yaparlar. Krallıklardan daha zalim ve ölümsüz bir yaratık ordusunun üzerlerine geldiklerini anlatır. Khaleesi yani Danaerys bu duruma çok da önem vermez çünkü aklında 7 krallığı birleştirmek ve tahtı yeniden ele geçirmek gibi planlar vardır. Sir Davos Jon’un ölüp yeniden dirildiğini ve bir amacı olduğunu anlatsa da Danaerys’i inandırmak kolay olmayacaktır.

game-of-thrones-karakterleri

Game Of Thrones 7. Sezonda Neler Olacak Teorileri

  • jon-snow-sezon-7 Jon Snow  herkesin emin olduğu gibi Ned Stark’ın gayri meşru oğlu değil kız kardeşi Lyanna Stark ve Rhaeger Targaryen’ın oğlu. Yani Jon hem bir Targaryen hem de bir Stark. Jon’un Daenerys gibi ateşten etkilenmediğini söyleyenler varsa da Jon’un ak gezenleri normal bir kılıç ile öldürebildiğini gördüğümüz sahne sonrası Jon’un buz’a ve soğuğa karşı bağışıklığı olduğunu düşünenler de var. Jon’un ikizi olarak Meera Reed’i öne çıkaranlar aynı yaşlarda ve aynı kıvırcık saç sitiline sahip olduğunu ve ölen anneleri Lyanna’ya benzediğini dile getirenler de mevcut.

 

  • tyrion-lannister-sezon-7 Tyrion  yani cücenin öldürdüğü babası Tywin’in oğlu değil Mad King’in oğlu olduğunu söyleyenler hiçte az değil. Tywin’i öldürdüğü esnada ona ben senin baban değilim demesi, Tyrion’ın ejderhaları sakinleştirebilme gücünün olması onun üç başlı ejderha figürlerindeki Deanerys Ateş, Jon Snow buz ve  Tyrion’ında şarkı olabileceği kitabın ismi olan A Song of Ice and Fire’ı doğrular derecede bir teori olarak önümüze geliyor.

 

 

  • Bran-Stark-sezon-7 Bran  Tarihi araştırıldığında Game of Thrones Serisinin geçmişinde Bran ismine bağlanan ve anlatılan bir çok karakter var. Geçmişteki olaylara etki edebileceğini bize gösteren Bran gelmesi muhtemel bir Ak Gezenler ordusu yüzünden duvarı ördürtmüş olabilir. Black Castle yani kara kale’de her zaman Ak Gezenlerin efsanesi sorgulanmış ve önceden önlem alınmıştı. Okuduğu hikayelerde kuzeydeki büyük duvarı ördüren kişinin adı da hatırlayacağınız gibi Brandı. Tüm kuzeyi korumak için geçmişe dönüp hiç kimse ona inanmasa dahi birilerini inandırıp bu duvarı ördürtmüş olma ihtimali çok büyük.
  •  Faceless Men  Faceless Men olabileceği ve ölümsüz olduğu teorileri ayyuka çıkan Roose Bolton ölümsüzlük iksiri içtiği öne sürülüyor. Game of Thrones halkının devamlı dillendirdiği Roose Bolton hiç yaşlanmıyor tepkisi onun Faceless Men tekniğini öğrendiğini ve etrafındaki insanların yüzlerini sürekli çalarak genç kaldığı iddaa ediliyor. Aynı tekniği kullanan Jaqen H’ghar ve Arya’nın diğer kılıç öğretmeni olan Syrio Forel’in aynı kişi olduğu hakkında söylentiler var. The Girl is not ready yani kız henüz hazır değil cümlesinin iki isimden de söylendiğini duyduk. Water Dance ile güçlü öldürücü iğne kılıç tekniğinin birbirine çok yakın oluşları bu teoriyi güçlendiriyor.

Game Of Thrones 7. Sezon Ne zaman başlayacak?

Resmi kanalı olan HBO tarafından Game of Thron 7. Sezon Çıkış tarihi açıklandı. 16 Temmuz 2017 tarihinde Sezonun ilk bölümü yayına girecektir. Sezon başında ilk iki bölümü birden yayınlama geleneği olan GOT hayranların tekrar duble bölüm şöleni yaşatacak mı bakalım.

Game Of Thrones 7. Sezon Nerden izlenir?

7. sezon 1. bölüm HBO kanalı tarafından yayınlanacaktır. Entrikaları ve savaşları bitmeyen geride kalan sezonlardan daha da ilginç ve gizemlerin ortaya çıkacağı koca bir GOT sezonu daha bizleri bekliyor. İlk bölümün fragmanları ve bölüm öncesi incelemeleri de çok yakında internet camiasının dillerine pelesenk olur.

Yazar Hakkında

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.