Hızlı ve Öfkeli 8 FİLM DETAYI

Yönetmen: F. Gary Gray

Oyuncular:

 Vin Diesel
Dominic Toretto
 Dwayne Johnson
Hobbs
Jason Statham
Deckard Shaw
Michelle Rodriguez
Letty
 
Scott Eastwood
Little Nobody
 Kurt Russell
Mr. Nobody
 Charlize Theron
Cipher
Nathalie Emmanuel
Ramsey
Tyrese Gibson
Roman Pearce
Helen Mirren

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

Imdb: 7,5/10

Süre: 136 dakika

Stüdyo: Universal Pictures

Box Office: $250.000.000 Tahmini

Vizyon Tarihi: 14 Nisan 2017 – Türkiye

 

FRAGMAN

SİNOPSİS

14 Nisan 2017 tarihinde vizyona girecek olan The Fate Of The Furious filmi, Hızlı ve Öfkeli 8 olarak çevrilmiş Türkçeye. Oldukça büyük bir kitleye sahip olan film, gişe konusunda da gerçekten başarılı ve çekimleri dahi film tadında diyebiliriz. Kullanılan tekniklerden ziyade, yapılan masraflar, parçalanan araçlar ve daha pek çok detay, bizleri filme daha çok çekiyor ve izleyicilerin heyecanını da en çok bu tetikliyor. Yönetmen koltuğunda oturan Gary Gray ve Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham gibi isimlerin oyuncu olarak ön plana çıktığı bir ekip, bizlere gerçekten de heyecanlı bir iş izlettirecek gibi duruyor. Fragmanı dahi heyecan yüklü olan The Fate Of The Furious filminde, ön plana çıkarılan pek çok detay ve oyunculuk bulunuyor. ABD, İngiltere, Japonya, Fransa, Kanada ve Samoa gibi ülkelerin ortak yapımı olarak karşımıza çıkan filmde, ciddi bir bütçe ve ciddi bir emek söz konusu.

Aksiyon dolu bir seri olan Hızlı ve Öfkeli Filmlerindeki gibi konu itibariyle hız ve heyecan bir an olsun durulmuyor. Bir önceki serinin devamı olan filmde, suça bulaşmış olan ekip artık sakinleşmiş ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istediklerine karar vermişler gibi görünüyor. Dom ve Letty evlenip balayına giderlerken Brian ile Mia da emekli olmaya karar veriyor. Dünya turu yapan ekip her ekip üyesinin temize çıkmasıyla birlikte normal hayatlarına geri dönüyor ve bazı konular tekrar gündeme geliyor. Çünkü gizemli bir kadın olan Chiper, Dom’u hedef almış durumdadır ve Dom’u tekrar suça bulaşmaya ikna eden Chiper, Dom’u sevdiği ve güvendiği insanlardan da ayıracaktır. Yani klasik hikayelerimiz, yine benzer bir şekilde canlanmaya başlıyor.

Artık Dom’u durdurmanın tek yolu ekibin geri kalanının onun peşine düşmesidir ve bu da filmi ateşlendiren en büyük detay değerli okurlarımız. Bize göre ve tahminimiz pek çok sinemasevere göre, sinema tarihinin en uzun soluklu film serilerinden olmaya aday olan film (Fast and Forious), kısa süre sonra vizyona girecek ve yine iddialı bir gişe ile karşı karşıya kalacağız. Oldukça güçlü ve yenilikçi efekt teknolojisine sahip bir film ile yüzleşmeye hazır mısınız?

The Fate Of The Furious Ne Zaman Çıkıyor?

14 Nisan 2017 Cuma günü sinemalarda özellikle IMAX gibi teknolojik açıdan yüksek çözünürlük ve ses sistemi bakımından diğer sinemalardan ayrılan bu teknikle Hızlı ve Öfkeli Serisinin bu en yeni versiyonunu izlemenizi öneriyoruz.

FİLM ANEKDOTLARI

  1 –   2001 Yılında Başlayan Fast and Furious yani Hızlı ve Öfkeli serisinden kimler geldi kimler geçti. Hızlı ve Öfkeli 8 Oyuncuları kimdir desek uzun uzadıya bir liste çıkartmamız gerekir. Kurtlar vadisi misali öleni, kalanı, başrolleri ve yan rolleriyle büyük sansasyon yaratan film milyarların sevgisini kazanmayı her seferinde her filminde başardı. Tüm dünyayı hüzne boğan, inanılmaz kötü sonucuyla ironik bir ölüm yaşayan Fast and Furious ekibi ve Hollywood camiasın çok büyük bir oyuncusu olan Paul Walker her zamanki gibi yardımlarını eksik etmediği bir yardım kuruluşu etkinliğinden dönerken elim bir kazada hayatını kaybetti. Tüm yürekleri burkan bu olay sonrasında dijital dünyanın gelişmiş teknikleri sayesinde son filminde dahi Paul Walker bir şekilde filmi bitirmesi sağlandı. 16 yıllık bu efsanenin en iyi sahnelerini bir kronoloji şeklinde sizlere sunuyoruz.

  2 –   Fast and The Furious serisinin müziklerinin her filmde sansasyon yarattığını özellike video kliplerin hit  yaptığını artık herkes biliyor. Ünlü şarkıcı  Pitbull  dillere pelesenk harika temposu olan tam bir Hızlı ve öfkeli müziği uyarlamış. Sadece müzikle kalmayan ekip iç gıcıklayıcı müthiş bir klipte çekmiş. Bize de keyifle izlemesi düşüyor tabi.

  3 –   Bassnectar Speakerbox’ın Lafa Taylor ” Into the Sun “ Remix isimli parçası ortalığı adeta dağıtmış vaziyette. Öyle ki tüm fragmanlarda ve radyolarda bu şarkı ortalığı inletiyor. Usta işi remix olarak hazırlanmış video klip yazın gelişiyle üst sıralara tırmanacağa benziyor.

1 Yorum

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.