FİLM DETAYI

Yönetmen: James Foley

Kitap Yazarı:  E. L. James

Oyuncular: 

Dakota Johnson
Anastasia Steele
Jamie Dornan
Christian Grey
Rita Ora
Mia Grey
Luke Grimes
Elliot Grey
Victor Rasuk
Jose Rodriguez
Eloise Mumford
Kate
Bella Heathcote
Leila Williams
JMax Martini
Taylor
Kim Basinger
Elena Lincoln
Marcia Gay Harden
Mrs. Grey

 

 

Tür: Dram, Romantik, Erotik

IMDB: 4,9/10

Vizyon Tarihi: 10 Şubat 2017 – Türkiye

FRAGMAN

SİNOPSİS

Karanlığın Elli Tonu olarak Türkçeye çevrilen ve sinemalarda oldukça çok izlenen, hatta izlenmekle de kalmayıp, üzerine oldukça yoğun bir haber içeriği çıkaran sinema severler, bu tarz filmlere ciddi bir şekilde ilgi gösteriyor. Romantik, dram ve erotik kategorilerinde son günlerin en çok izlenen filmleri arasında yer alan Fifty Shades Darker filmi, bizler için gayet estetik ve detaylı bir film sunmakla kalmıyor, konu itibariyle de Grinin Elli Tonu filminin devamı niteliğinde diyebiliriz. Sevgililer gününde vizyona çıkan Fifty Shades Darker, kendi içinde oldukça sert (konu itibariyle) ve oldukça sert diyebiliriz (film itibariyle). Elbette iki sertlik bir araya gelince, fetişist arzuların şölenini izlettiriyor izleyicisine. Ama şu da var ki, ciddi eleştiri oklarına tutulmuş durumda. Tabi bu, filmi izleyip keyif alan seyircilerin pek de dert ettiği bir durum değil.

karanligin-elli-tonu-film

Mr Grey ve Gündüz Düşleri

Birçok sahnesi ağır tahrik içerdiği için yasaklanan ilk  Fifty Shades of Grey film aldığı 9 ödülün yanı sıra elde etti 600 milyon dolarlık gişe hasılatı ile yapımcısına oyuncusuna ve emekçisine ün ve şöhreti getirmeyi başarmıştı. Hikayenin ilk filmi Grinin Elli Tonu Stajyer öğrenci Anastasia Steele’nin bitirme tezi olarak seçtiği konunun genç, yakışıklı ve ultra zengin Christian Grey’in ofisine kendisiyle röportaj yapmasıyla başlamıştı. Uyarlandıkları filmlere başarılar getiren kitaplara en iyi örneklerden biri de Fifty Shades Of serisi olsa gerek. Yazarı E. L. James’e getirdiği ün ve başarının yanı sıra kitaplarının film versiyonlarının çevrilerek onurlandırması yazarı çok memnun etmiş. Her röportajında çekilen filmlerin kalitesinden duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir.

Karanlığın Elli Tonu Filminde yönetmen koltuğunda At Close Range 1986 ve After Dark 1990 gibi filmlerle duyuran James Foley, oyuncularda ise Dakota Johnson, Jamie Dornan, Bella Heathcote çıkıyor karşımıza. Konusuna Anastasia-fifty-shades-darkerbaktığımız zaman, Anastasia’nın tutkulu milyoner Christian Grey ile yaşadığı ilişkisini geride bırakmaya çalıştığını görüyoruz. Lakin bu sandığı kadar kolay olacak mıdır? Yeniden bir araya gelen çiftin yaşadıkları zorluklar barışmalarıyla birlikte bitecek midir? Peki ama Christian geçmişinden gelen şeytanları ile yüzleşmek zorunda kalırken, Anastasia da Grey’in geçmişinde kalan ancak onu unutmamış kadınların öfkeleriyle ve kıskançlıklarıyla ne şekilde yüzleşecektir? Bu soruların cevabını merak edenler için, filmimizin ismi Karanlığın Elli Tonu ve vizyonda oldukça güçlü bir hite sahip. Daha fazla detaya girerek, spoiler vermek istemiyoruz. Bu yüzden konu ve yapısı itibariyle size hitap ediyor ise, kesinlikle izlemeniz gereken bir film diyebiliriz.

Karanlığın Elli Tonu Ne Zaman Çıkıyor?

Ülkemizde oldukça sevilen Fifty Shades Darker filmi, eser bazlı çalışmaları ve ilgi çeken dokunuşları ile de gayet kaliteli bir yapım. Tabi sahneleri ve iddialı, cüretkar halleri ile de izleyiciye seslendiği aşikar. Bu yüzden siz de beyaz perde ekranlarında bu tarz sıcak bir film izlemek istiyorsanız, kesinlikle zaman kaybetmeyin ve şimdiden biletinizi alın. Film 10 Şubat 2017  itibariyle ülkemiz sinemalarında vizyona girmiş durumda. Gün itibariyle Türkiye’de 359.927 izleyiciye ulaşmış film için film önerileri ekibi olarak okuyucularımıza İyi seyirler diliyoruz.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.