FİLM DETAYI

Yönetmen: Jordan Vogt-Roberts

Oyuncular:

Tian Jing
San
John Ortiz
Victor Nieves
Terry Notary
Kong
Toby Kebbell
Jack Chapman
Corey Hawkins
Houston Brooks
Tom Hiddleston
James Conrad
a
Samuel L. Jackson
Preston Packard
John Goodman
Bill Rand
Brie Larson
Mason Weaver
John C. Reilly
Hank Marlow

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Gizem

Imdb: 7,1/10

Süre: 118 dakika

Stüdyo: Warner Bros. Pictures – Legendary Pictures

Box Office: 109.000.000$

Vizyon Tarihi: 10 Mart 2017 – Türkiye

FRAGMAN

SİNOPSİS

KONG: Kafatası Adasında Fantastik Seriye Devam Japonlar vs Amerikalılar

İlk King Kong filmlerine nazire tam bir Romantik / Fantastik bir yapım olan Peter Jackson’un King Kong’u  2005 yılında Naomi Watts, Jack Black ve Adrien Brody ile başrollerde fırtınalar estirmişti. Kong Kafatası Adası ise tam bir fantastik aksiyon ve bilim kurgu karışımı bir film olmuş. 10 Mart 2017 tarihinde vizyona girecek olan film, aksiyonu ve macerayı oldukça iç içe sunacak gibi duruyor. Çünkü konusu itibariyle diğer King Kong filmlerinden farklı bir senaryosu olduğu için sevenleri tarafından oldukça merak uyandıran bir film.

Kong Kafatası Adası filminin yönetmen koltuğuna baktığımız zaman, bizleri Jordan Vogt-Roberts karşılıyor. Tom Hiddleston, Brie Larson,  Toby Kebbell,  Samuel L. Jackson,  John Goodman gibi isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosu ise oldukça keyifli bir film çıkacağına işaret diyebiliriz. Film ile ilgili ilgimizi çeken bir diğer nokta da şu. Tam olarak 4 kişinin senaristliğini yaptığını görüyoruz. Senaryo koltuğunda oturan Dan Gilroy, John Gatins, Max Borenstein,  Derek Connolly gibi isimler, bizlere hikayenin bağlantısı ve örgüsü olarak da güçlü bir izin olacağını söylüyor adeta. İsterseniz eserin konusuna bir göz atalım.

King Kong: Koca Yürekli Minik Bir Goril’in Hikayeleri

King Kong Serisi genelde tek düze kısır döngü senaryoda Kong’un aşık olduğu sarışın afet dışında hali hazırda bir savaş ortamı ve gerilla – politik çatışması ortasında karşımıza çıkan Kafatası Adası diğer filmlerden kendisini ayırmayı çok iyi başarıyor. Tüm Hırçınlığına ve heybetli görünümüne rağmen esas kızı gördüğü an savaş çığlıklarını ve bulunduğu her yere hakim olduğunu gösteren tüm hareketleri sergileyen ve ardına tüm bayrakları suya indiren Kong’dan eser kalmamış halini izliyoruz. Serinin bu filminde Kong’a daha çok korumacı ve üstün bir yaratık rolü biçilmiş olmasına rağmen istilacı çirkin ve düşman yaratıkların efektleri olsun, sesleri olsun bu ihtişamı karşı bir  ürkünçlükle karşılıyor. Görkeminden hiç bir şey kaybetmeyen King Kong tam da dişine göre rakipler bulmuş gibi gözüküyor.

Kong Kafatası Adası Tam Bir Apocalypse Atmosferi

Kong Kafatası Adası filminin konusu, özet olarak şöyle; 1970’li yıllarda geçen hikayede, bir grup uzman Amerikan hükümetinin de desteğiyle bir keşif gezisine çıkarlar. Bu gezinin güzergahı ise Pasifik’te hiç keşfedilmemiş ve insan eli dahi değmemiş bir adaya gitmektir. Ekibin lideri ise İngiliz James Conrad’dır (Tom Hiddleston). Liderin yanında özel olarak gelen savaş fotoğrafçısı ve sözleşmeli asker bulunmaktadır. Aynı zamanda da bir hükümet yetkilisi vardır. Ada cennet gibidir. Her şey çok güzel ve farklıdır. Lakin hesaplanmamış ya da tahmin edilmemiş bir detay vardır. Bu detay ise, cennet gibi bir bölgede yer alan devasa bir yaratığın yuvasına girdikleri detayıdır. Bu detayı fark ettiklerinde ise, ne yazık ki çok geçtir. Peki ama ne olur? İşte burasını biz de bilmiyoruz. Film bize bu konuda ipucu verse de, belki geleceğe bir mesaj taşıyor olabilir.

FİLM ANEKDOTLARI

  1 –   Kong’un goril hareketlerini sanal gerçeklik yardımıyla aktör ve aynı zamanda zor görevlerin dublörlüğünü yapan Terry Notary canlandırmış.

  • Özel yapım yürüme kollukları ile gerçekçilik payının yükselmesini sağlayan özel efekt direktörleri Kong’u canlandıran Terry’i çok iyi bir şekilde teknik olarak asistlemişler. Ayrıca Kong’u bize daha canlı gösterebilmek için bol bol goril belgeselleri izlemiş. War Of The Planet Apes filminde de oldukça fazla goril canlandıran Terry bu işi profesyonel olarak iş kolu haline getirmiş gibi…

  2 –   2005 Peter Jackson imzalı King Kong Yapımından tam 12 yıl sonra tekrar karşımıza çıkıyor.

king-kong-film-izle

King Kong Kronolojisi

  • 1933-1967-1986-2005-2017 Yıllarında vizyona girmiş King Kong Serisinin Godzilla ve King Kong‘un birlikte düşünüldüğü bir Gezegende Fantastik ögelere Bilim Kurgu’da eklenerek farklı bir noktaya gelineceği setlerde konuşuluyormuş.

Her ne kadar film ile ilgili, ‘ısıtılarak önümüze konulan king kong senaryolarının bir benzeri’ tarzında yorumlar yapılsa da (üstelik ciddi bir kesim), bu tarz filmlerin dünya çapında sevildiği ve yeşili seven, doğayı seven ve ekranda bu huzuru görmek isteyen bireylerin oldukça izlemek istediği bir gerçek. Kong Skull Island Şimdiden iyi seyirler diliyor, filmle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.